Evlerde Mantolama Yaptırmanın Nedenleri Nelerdir ?

Isı İzolasyonu Nedir; İç mekanlarda yüksek hijyen oranı, minumum rutubet, yaz sezonunda serin, Kış aylarında ise maksimum sıcaklıkta muthiş bir atmosfer sağlaması sebebiyle ve bu şartlar alrında ailelere kusursuz bir hayat ortamı sağlaması nedeniyle, sıhhatli vede konforlu bir hayat talihi sunması sebebiyle binalarda Isı Yalıtımı Uygulamaları yapılmalıdır.

Uygulanacak bu dış cephe mantolama, ortaya gelen pek çok iç mekan sorununu çözebildiği gibi, yapılarınızın dış duvar sorununu çözerek, sizledre iç mekanlarda huzurlu ve mutlu bir yaşam tarzı sağlar. Türkiye şartlarına göre mevsimsel yazın sıcak hava etkisini, kış aylarında bu etkinin tam tersi olarak kış şartlarında ortaya gelen soğuk havanın içeriye, içerideki sıcak hava akımının dış alana çıkmasını engelleyerek, mükemmel ve sağlıklı bir iklimleme ortamı sunmaktadır. ENERJİ TASARRUFU İÇİN DIŞ CEPHE MANTOLAMA ÖNEMLİ Bununla birlikte ortaya gelen oldukça yüksek düzeyde enerji tasarrufu bile, dış cephe ısı yalıtımı yani tanınmış ismi ile mantolama uygulaması ortalama üç senede kendi maliyetini çıkarır. Bununla birlikte bu proseste, sizlere yaşattığı kalite ve konfor maliyetleriniz yanı sıra, sizlere kar olarak geri döner.

Isı yalıtım programları, yalnızca dış cephe kaplama programları olarak düşünülmemelidir. Isı yalıtımı denen olgu yapının temelinden, en tepeye çatılara kadar enerji kaçağı, ısı köprüsü oluşturma mümkünlüğü olan her noktaya ve aynı zamanki olumsuz doğa tesiri altında kalabilecek her türlü yapı katmanına örnek olarak;yapıların bodrum katlarının toprak ile temas eden bölümlerinde, yoğuşma sonucu ortaya gelen suyu yapı temeli ile temas ettirmemek amacıyla, yine bodrum kat duvarları dışarıdan bir yalıtım ihtiyacı ve bir ısı yalıtımı ve söve programı gerekmektedir, bunun yanı sıra asli altına uygulanacak bir ısı yalıtımı gerekir, meşruarımız buna önlem olarak bütün dış cephe yüzeyinin mantolama programı ile Isı Yalıtımlı Ev yapılması en önemli sürec haline gelip kanunlarla güvence altına alınmıştır. Isı Yalıtımın Avantajları yalnızca bunun amacıyla bile gerektiğince önemlidir.

Yine tamamlayıcı bir şekilde çatı ve teraslarda yapılacak su ve ısı yalıtım uygulamaları ile iç mekanlardaki havanın verim sürekliliğini koruyarak, bireyler hedefiyle üstün niteliklere sahip yaşam alanları oluşturmaktadır. Tüm bu nedenler doğrultusunda ve yasal bir zorunluluk haline gelmesi sebepleriyle Türkiye'de Isı Yalıtımı yapılmalıdır.